📈📰🎬 Podsumowanie 2. kolejki – 3 LM, sezon 2017/18. Informacje, statystyki oraz skrót wideo.

Maciej Szynkaczuk⬇
Maciej Droździel⬇
Krzysztof Świątkowski⬇
Kamil Kluczek⬇

Osoby, które chcą zapoznać się z pozostałymi statystykami z meczu: akcja za akcją, przebieg wyniku, ewaluacja zawodnika – 30 stron, prosimy o kontakt.

Komentarz AZS Jarosław: dnia 26.11.2017 nasza drużyna wybrała się w podróż do Zamościa, by stoczyć pojedynek z UKS III LO Zamość w ramach drugiej rundy trzeciej ligi koszykówki.
Nasi koszykarze podrażnieni porażką w Przemyślu, chcieli zatrzeć złe pierwsze wrażenie. Na mecz wyszli zmotywowani i od początku przejeli inicjatywe. Pierwsza kwarta to szybka gra, narzucanie tempa oraz wykorzystywanie gry pod koszem przeciwników. Pierwsza kwarta kończy się dziesięciopunktową przewagą na korzyść przyjezdnych. Druga kwarta to kontynuacja dość dobrej gry w ataku jak i w obronie, czego konsekwencją staje się zejście do szatni na przerwe z czternastopunktową przewagą. Druga połowa pokazała jednak jeszcze braki naszej drużyny w organizacji ataku przeciwko strefie. Brakowało również skutecznosci rzutowej zza łuku 6,75m. Nie korzystaiśmy z błędów obrony, która dawała możliwość rzucania z czystych pozycji. Druga połowa to także słabasz gra momentami pod bronionym koszem. Na szczęscie nieporozumienia i braku komunikacji nie wpłynęły w większym stopniu na końcowy wynik. Kończymy mecz wynikiem 53:69 dla gości, którymi była nasza drużyna. Inormujemy, że do drużyny po przerwie powrócił Michał Popielański, a Krzysztof Winiarski i Grzegorz Lipiński są jej nowymi zawodnikami, którzy meczem z Zamościem zadebiutowali w naszych barwach.
Podsumowując, nasza drużyna pokazała się z dobrej strony. Nie był to idealny mecz i wiemy nad czym musimy nadal pracować, ale widzimy również progres w zgraniu i organizacji gry. W najbliższych dniach 30.11-1.12 drużyna weźmie udział w Memoriale im. Dominika Jakubowskiego, na zaproszenie Uniwersytetu Rzeszowskiego. Potem w planach jest ciężka praca i sparingi z mocnymi rywalami z drugiel ligi.

W drugim meczu drużyna Hensfort Przemyśl wygrała z AZS-AWF Biała Podlaska 84 do 56 (17:17; 26:14; 19:18; 22;7).
Komentarz AZS AWF: Zawodnicy 3 ligi rozegrali swoje drugie spotkanie w tym sezonie. Tym razem przed własną publicznością podejmowali drużynę Niedźwiadki Przemyśl. Pierwsze 10 minut spotkania było bardzo wyrównane, niestety z kolejnymi minutami zawodnicy drużyny gości zaczęli narzucać swój rytm gry i stopniowo zwiększali przewagę. Przede wszystkim zadecydowała 4 kwarta w której to koszykarze z Białej Podlaskiej zdobyli tylko 7 pkt , zaś goście 22 pkt. Mecz zakończył się wynikiem 56 – 84 dla Niedzwiadków Przemyśl. Punkty zdobywali : Wojtysiak 17, Kowalik 13, Biegajło M. 10, Kabus 7, Halecki J. 5, Czaplicki 2, Juszczuk 2.

Lista zawodników z największą liczbą zdobytych punktów w 2. kolejce 3 LM w sezonie 2017/18.