馃搱馃摪馃幀 Podsumowanie 2. kolejki – 3 LM, sezon 2017/18. Informacje, statystyki oraz skr贸t wideo.

Maciej Szynkaczuk猬
Maciej Dro藕dziel猬
Krzysztof 艢wi膮tkowski猬
Kamil Kluczek猬

Osoby, kt贸re chc膮 zapozna膰 si臋 z pozosta艂ymi statystykami z meczu: akcja za akcj膮, przebieg wyniku, ewaluacja zawodnika – 30 stron, prosimy o kontakt.

Komentarz AZS Jaros艂aw: dnia 26.11.2017 nasza dru偶yna wybra艂a si臋 w podr贸偶 do Zamo艣cia, by stoczy膰 pojedynek z UKS III LO Zamo艣膰 w ramach drugiej rundy trzeciej ligi koszyk贸wki.
Nasi koszykarze podra偶nieni pora偶k膮 w Przemy艣lu, chcieli zatrze膰 z艂e pierwsze wra偶enie. Na mecz wyszli zmotywowani i od pocz膮tku przejeli inicjatywe. Pierwsza kwarta to szybka gra, narzucanie tempa oraz wykorzystywanie gry pod koszem przeciwnik贸w. Pierwsza kwarta ko艅czy si臋 dziesi臋ciopunktow膮 przewag膮 na korzy艣膰 przyjezdnych. Druga kwarta to kontynuacja do艣膰 dobrej gry w ataku jak i w obronie, czego konsekwencj膮 staje si臋 zej艣cie do szatni na przerwe z czternastopunktow膮 przewag膮. Druga po艂owa pokaza艂a jednak jeszcze braki naszej dru偶yny w organizacji ataku przeciwko strefie. Brakowa艂o r贸wnie偶 skutecznosci rzutowej zza 艂uku 6,75m. Nie korzystai艣my z b艂臋d贸w obrony, kt贸ra dawa艂a mo偶liwo艣膰 rzucania z czystych pozycji. Druga po艂owa to tak偶e s艂abasz gra momentami pod bronionym koszem. Na szcz臋scie nieporozumienia i braku komunikacji nie wp艂yn臋艂y w wi臋kszym stopniu na ko艅cowy wynik. Ko艅czymy mecz wynikiem 53:69 dla go艣ci, kt贸rymi by艂a nasza dru偶yna. Inormujemy, 偶e do dru偶yny po przerwie powr贸ci艂 Micha艂 Popiela艅ski, a Krzysztof Winiarski i Grzegorz Lipi艅ski s膮 jej nowymi zawodnikami, kt贸rzy meczem z Zamo艣ciem zadebiutowali w naszych barwach.
Podsumowuj膮c, nasza dru偶yna pokaza艂a si臋 z dobrej strony. Nie by艂 to idealny mecz i wiemy nad czym musimy nadal pracowa膰, ale widzimy r贸wnie偶 progres w zgraniu i organizacji gry. W najbli偶szych dniach 30.11-1.12 dru偶yna we藕mie udzia艂 w Memoriale im. Dominika Jakubowskiego, na zaproszenie Uniwersytetu Rzeszowskiego. Potem w planach jest ci臋偶ka praca i sparingi z mocnymi rywalami z drugiel ligi.

W drugim meczu dru偶yna Hensfort Przemy艣l wygra艂a z AZS-AWF Bia艂a Podlaska 84 do 56 (17:17; 26:14; 19:18; 22;7).
Komentarz AZS AWF: Zawodnicy 3 ligi rozegrali swoje drugie spotkanie w tym sezonie. Tym razem przed w艂asn膮 publiczno艣ci膮 podejmowali dru偶yn臋 Nied藕wiadki Przemy艣l. Pierwsze 10 minut spotkania by艂o bardzo wyr贸wnane, niestety z kolejnymi minutami zawodnicy dru偶yny go艣ci zacz臋li narzuca膰 sw贸j rytm gry i stopniowo zwi臋kszali przewag臋. Przede wszystkim zadecydowa艂a 4 kwarta w kt贸rej to koszykarze z Bia艂ej Podlaskiej zdobyli tylko 7 pkt , za艣 go艣cie 22 pkt. Mecz zako艅czy艂 si臋 wynikiem 56 – 84 dla Niedzwiadk贸w Przemy艣l. Punkty zdobywali : Wojtysiak 17, Kowalik 13, Biegaj艂o M. 10, Kabus 7, Halecki J. 5, Czaplicki 2, Juszczuk 2.

Lista zawodnik贸w z najwi臋ksz膮 liczb膮 zdobytych punkt贸w w 2. kolejce 3 LM w sezonie 2017/18.