Mistrzostwa Polski Samorządowców w koszykówce 3×3. Urząd Miasta Zamość został wicemistrzem Polski.

Ogólnopolski turniej plenerowy w koszykówkę 3×3 zespołów złożonych z etatowych pracowników urzędów szczebla samorządowego, radnych rad gmin, miast, powiatów, sejmików wojewódzkich oraz kierowników jednostek organizacyjnych podległych miastu, został rozegrany w dniu 11 czerwca w Parku Miejskim im. Tadeusza Kościuszki w Zgierzu. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zespołów w środowisku samorządowców, szeroka popularyzacja koszykówki 3×3 jako najmłodszej wśród dyscyplin olimpijskich, promowanie aktywnego stylu życia i uprawiania sportu oraz integracja środowiska samorządowców.

Złote medale zdobyli reprezentanci Zielonej Góry (w ich składzie wystąpił m. in. prezydent miasta Janusz Kubicki). Finał z przedstawicielami Zamościa był niezwykle zacięty, mistrzowie decydujący o zwycięstwie punkt zdobyli 1,2 sekundy przed końcem spotkania. W meczu o trzecie miejsce, gospodarze z Miasto Zgierz pokonali Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Zdjęcia dostępne na facebook: Akademia Koszykówki Zamość.

Reprezentacja Urzędu Miasta Zamość zagrała w składzie: Maria Krupa – kpt., Marek Gajewski, Mateusz Ferens oraz Michał Toczyński.