SZS. Koszykówka – regulamin igrzyska młodzieży szkolnej, rok szkolny 2019/2020.

I. Uczestnictwo – drużynę stanowią uczniowie szkoły rocznik 2005 – 2006, zespół liczy do 12 zawodników.
II. Przepisy gry – czas gry: 4 x 6 minut. W razie remisu zarządza się 5 minutowe dogrywki. Czas akcji – 24 sekundy. Piłkę trzeba wprowadzić na pole ataku w ciągu 8 sekund. Rzuty wolne są wykonywane za każdy faul obrońców, po czwartym faulu drużyny w każdej kwarcie. Drużyna podlega karze (rzuty wolne) za faule drużyny, kiedy popełniła cztery (4) faule w kwarcie meczu. W każdej kwarcie zespół ma prawo do 1-minutowej przerwy na żądanie. W czwartej kwarcie dodatkowo jeszcze jedną. Rozgrywki dziewcząt odbywać się będą piłką nr 6, chłopców piłką nr 7.
III. Punktacja – za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 pkt, przegrane 1 pkt, walkower 0 pkt. O kolejności zespołów decydują kolejno: 1. większa liczba zdobytych punktów 2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów, o kolejności decyduje: a. wynik meczu pomiędzy tymi drużynami b. większa różnica koszy zdobytych do straconych w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami, c. większa liczba koszy zdobytych w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami d. większa różnica koszy zdobytych do straconych we wszystkich meczach w grupie e. większa liczba koszy we wszystkich meczach w grupie. Jeżeli powyższe zasady nie dają rozstrzygnięcia , klasyfikację ustala się drogą losowania.