3 LM 2017/18. Drużyna UKS III LO Zamość rozpoczyna rundę rewanżową, 18.02.2018 r.

Niedzielnym, wyjazdowym meczem z KS AZS AWF Biała Podlaska koszykarze UKS III LO Zamość rozpoczną rundę rewanżową rozgrywek 3 LM.

W pierwszym meczu w sezonie 2017/18 pomiędzy UKSem a AZSem, który odbył się – 5. 11. 2017 r. w hali sportowej zamojskiego III LO, lepsi okazali się goście wygrywając 79 do 49 (14:16; 19:10; 21:14; 25:9)📸. UKS III LO Zamość: Marek Nieścior – 13 pkt, Krzysztof Świątkowski – 10 pkt, Michał Toczyński – 7 pkt, Wojciech Inglot – 6 pkt, Maciej Szynkarczuk – 6 pkt, Marek Gajewski – 3 pkt, Damian Jabłoński – 2 pkt, Marcin Maziarczyk – 2 pkt, Kamil Kluczek, Maciej Droździel oraz Tomasz Ulanicki. AZS AWF Biała Podlaska: Patryk Wojtysiak – 27 pkt, Łukasz Biegajło – 18 pkt, Jakub Juszczuk – 9 pkt, Adam Rejek – 7 pkt, Jakub Halecki – 6 pkt, Mateusz Biegajło – 5, Piotr Kowalik – 5 pkt, Maciej Czaplicki – 2 pkt, Łukasz Halecki oraz Mateusz Żochowski.
Komentarz AZS AWF: „Nasza drużyna koszykarzy AZS-AWF Biała Podlaska rozpoczęła swoje występy na parkietach 3 ligi od zwycięstwa. W dniu 05 listopada po zaciętym meczu pokonali UKS III LO Zamość. Wynik końcowy nie oddaje w pełni przebiegu meczu. Zawodnicy AZS-AWF rozpoczęli mecz słabo i po 7 minutach gry przegrywali 14:7. Od tego momentu nastąpiło przebudzenie naszych i powoli zaczęli odrabiać straty. Po zakończeniu 2 kwarty bialscy koszykarze prowadzili 33:26. Swoją dobrą grę zaprezentowali szczególnie w 4 kwarcie, którą wygrali 25 do 9, a cały mecz 79 do 49″.
Źródło: Bialskie Stowarzyszenie Koszykówki Kadet, Facebook.

KS Biała Podlaska z bilansem 1-2 (4 pkt), zajmuje 3. miejsce w tabeli, przegrywając dwukrotnie w 2. kolejce, 26. 11. 2017 r. z Hensfort Przemyśl – 56:84 📸 oraz w 3. kolejce, 21.01.2018 r. z PWSTE Jarosław – 67:70 📸.
PWSTE vs AZS AWF – 70:67 (16:28; 25:16; 15:11; 14;12),
AZS-AWF vs Hensfort – 56:84 (17:17; 14:26; 18:19; 7;22).
Komentarz AZS AWF: Zawodnicy 3 ligi rozegrali swoje drugie spotkanie w tym sezonie. Tym razem przed własną publicznością podejmowali drużynę Niedźwiadki Przemyśl. Pierwsze 10 minut spotkania było bardzo wyrównane, niestety z kolejnymi minutami zawodnicy drużyny gości zaczęli narzucać swój rytm gry i stopniowo zwiększali przewagę. Przede wszystkim zadecydowała 4 kwarta w której to koszykarze z Białej Podlaskiej zdobyli tylko 7 pkt , zaś goście 22 pkt. Mecz zakończył się wynikiem 56 – 84 dla Niedzwiadków Przemyśl. Punkty zdobywali : Wojtysiak 17, Kowalik 13, Biegajło M. 10, Kabus 7, Halecki J. 5, Czaplicki 2, Juszczuk 2, Rejek 0, Trochimiuk 0, Halecki Ł. 0.

Podopieczni Janusza Zielińskiego w trzech rozegranych meczach zdobyli – 202 pkt (67.33 pkt na mecz). Kosze zd. 202, k. str. 203, różnica – 1, k. zd./ str. 0.9951, śr. k. zd. 67.33, śr. k. str. 67.67, max. k. zd. 79 (III LO Zamość), max. k. str. 84 (Hensfort Przemyśl), bilans w-p dom – 0-1, bilans w-p wyjazd – 1-1. Klasyfikacja strzelców: Wojtysiak Patryk – 59 pkt, Biegajło Mateusz – 31 pkt, Biegajło Łukasz – 28 pkt, Kowalik Piotr – 20 pkt (6.7 pkt na mecz), Czaplicki Maciej – 18 pkt (6 pkt na mecz), Juszczuk Jakub – 18 pkt (6 pkt na mecz), Halecki Jakub – 11 pkt (5.5 pkt na mecz), Kabus Adrian – 9 pkt (4.5 pkt na mecz), Rejek Adam – 8 pkt (2.7 pkt na mecz), Halecki Łukasz, Trochimiuk Mateusz, Żochowski Mateusz.
Lista zawodników z największą liczbą zdobytych punktów po 3. kolejce 3 LM w sezonie 2017/18.

W meczu 4. kolejki, który odbędzie się 18.02.2018 r. w hali sportowej Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu, ul. Akademicka 2 w Białej Podlaskiej,  faworytem będą gospodarze. Nie wyklucza to jednak emocji, z których od lat słyną starcia obu zespołów zarówno w lidze jak i w licznych turniejach koszykarskich organizowanych w Zamościu i Białej Podlaskiej. Podopieczni Krzysztofa Mazurka zagrają z drużyną, z którą zamojski UKS rywalizował niejednokrotnie. W sezonie 2015/ 16 zostały rozegrane dwa mecze mistrzowskie pomiędzy UKSem a AZSem. Drużyna z Zamościa wygrała dwukrotnie, w pierwszej rundzie, 22.11.2015 r. w trzeciej kolejce – 73:60 (17:16; 15:15; 23:16; 18:13), w drugiej rundzie, 12.03.2016 r. w ósmej kolejce – 70 do 62 (16:19: 14:13; 25:21; 15:19). W sezonie 2016/ 17 koszykarze z Zamościa wygrali w I rundzie, 6. kolejce, 11.12.16 – 63:59 (17:5; 18:22; 9:13; 19:19), przegrywając w II rundzie, 8. kolejce 12.03.17 – 70:77 (5:24; 22:19; 232;4; 20:10).

Pojedynek z akademikami to spotkanie, które zamojska drużyna musi wygrać w defensywie. Nie będzie to łatwe, przy tak dobrze grającej drużynie w ataku. Nie można pozwolić na to, aby „strzelcy” z Białej Podlaskiej – Wojtysiak Patryk (19.7 pkt na mecz), Biegajło Mateusz (10.3 pkt na mecz) czy Biegajło Łukasz  (14 pkt na mecz), seryjnie zaczęli zdobywać punkty. Opanowanie piłki po niecelnych rzutach rywali może być więc kolejnym bardzo ważnym warunkiem do spełnienia, tym bardziej, że zbiórka daje szansę na uruchomienie szybkiego ataku, w którym UKS czuje się najlepiej. Aby myśleć o wygranej, koszykarze muszą także trafiać z dystansu.

UKS III LO Zamość pozostaje jedyną drużyną w rozgrywkach bez zwycięstwa.
W niedzielnym meczu postarają się odmienić ten stan rzeczy.
Czy zamojska drużyna odniesie pierwsze zwycięstwo w sezonie?
 Początek meczu – godz. 16.00.

W drugim meczu 4. kolejki AZS PWSTE Jarosław podejmie lidera rozgrywek –  Hensfort Przemyśl.