– stworzenie możliwości rywalizacji sportowej,

Kategoria U 12: Uczniowski Klub Sportowy III LO Zamość,
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu  – Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki, Młodzieżowy Klub Sportowy Basket Biłgoraj, UKS Biało Czarni Kraśnik.
Młodzież szkolna: reprezentacja III LO Zamość oraz UKS Ogólniak Hrubieszów.
Regulamin, zasady gry:
🏀 kat. U 12 – turniej dla zawodników z rocznika 2006 i młodszych, rozgrywany wg wytycznych LZKosz: „zasady dotyczące udziału zawodników
w grze w rozgrywkach cyklu U 12 w sezonie 2017/ 18” z wyłączeniem punktów: 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9. Zasady gry w kat. U 12 w znajdziemy na stronie www.koszykowkawzamosciu.pl w zakładce U12 Żak 2017/18,
🏀 czas gry: 4 x 8 min., bez zatrzymywania czasu zegarowego, tylko na przerwy na żądanie i w IV kwarcie w ostatnich 4 minutach na rzuty wolne,
🏀 każdej drużynie przysługuje jedna przerwa na żądanie w każdej kwarcie, przerwa na żądanie trwa (1) jedną minutę,
🏀 wysokość koszy – 3.05 m,
🏀gra bez pomiar czasu akcji, mniejszymi piłkami, rozmiar– 5,
🏀 rzuty wolne wykonywane z odległości 5, 25 m od wewnętrznej krawędzi linii końcowej (linia rzutów karnych w piłce ręcznej),
🏀 system gier – „każdy z każdym”, klasyfikacja – 2 punkty za wygrany mecz,
1 punkt za przegrany mecz,
🏀 kwestie nieobjęte regulaminem rozstrzyga organizator turnieju.
Wyniki:
🏀 klasyfikacja zgodnie z PZKosz,
🏀 ogłoszenie wyników, wręczenie nagród na zakończenie turnieju,
🏀 wybór MVP turnieju,
Nagrody:
puchary, dyplomy, nagrody indywidualne oraz drużynowe.
Pozostałe:
🏀 oficjalne przepisy gry w Koszykówkę oraz interpretacje,
🏀 obsługa sędziowska LZKosz, OTS.
🏀 opieka medyczna,
🏀 możliwość zamówienia obiadów na terenie obiektu sportowego,
🏀 Trenerzy! Przed rozpoczęciem meczu wręczamy sekretarzowi listę imion, nazwisk oraz numerów członków drużyny, którzy wezmą udział w meczach, jak również nazwisko kapitana oraz trenera,
🏀 informacje: Przemysław Mazurek, tel. 501-141-957.